Aktuality - archiv

Absolventské koncerty 2018

Církevní konzervatoř Opava si tímto dovoluje pozvat všechny své příznivce na absolventské koncerty, které proběhnou již tradičně v dubnových a květnových dnech. 17.4.2018, 18:00 hod Markéta Hendrychová - klavír, pedagogické vedení - MgA. Lukáš Poledna, Ph.D. Barbora Dudková - zpěv, pedagogické vedení - MgA. Andrea Škarbová Aula CKO, Beethovenova 1, Opava 19.4.2018, 18:00 hod Dominika Čubanová - řízení sboru, pedagogické vedení - MgA. Jiří Šikula Šárka Cágová a Jiří Drga - zpěv, peda... Celá aktualita »

VI. abonentní koncert v Kostele sv. Ducha v Opavě

V úterý 29. května 2018 v 18.00 hodin v Kostele sv. Ducha v Opavě se bude konat poslední koncert abonentní řády 2017/2018. Představí se na něm budoucí absolventi konzervatoře - Anežka Harasimová (lesní roh) a Daniel Poledňák (řízení sboru). Spoluúčinkovat bude smíšený pěvecký sbor Laudate Dominum a Komorní orchestr CKO pod taktovkou Petra Rajnohy. Zazní díla F. A. Rösslera, F. Liszta, E. Griega a dalších skladatelů. Srdečně zveme. Upozorňujeme na změnu místa konání koncertu: KOSTEL SV.... Celá aktualita »

Koncert barokní hudby

Církevní konzervatoř Opava Vás zve na koncert barokní hudby v podání pedagogů školy, který se bude konat v pondělí 21. května v 18:00 hod v aule konzervatoře na Beethovenově ulici 1 v Opavě. Eva Mizerová - zobcové flétny Magdalena Maria Kreis - cembalo, varhanní pozitiv

Cyklus abonentních koncertů 2017/2018

V nové sezoně 2017/2018 čekají na všechny milovníky hudby zajímavé koncerty, které v rámci cyklu abonentních koncertů pořádá již třetím rokem opavská konzervatoř. Vybrat si můžete z bohaté nabídky koncertů komorní, sólové, sborové a orchestrální tvorby. Cyklus bude zahájen v úterý 31. října v 18:00 hod koncertem pedagogů konzervatoře. V adventním čase potěší opavskou veřejnost tradiční adventní koncert konaný v konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie. Velmi zajímavým hudebním počinem bude provedení... Celá aktualita »

Jarní muzicírování pro opavské seniory

Studenti konzervatoře spolu s Domovem mládeže připravují hudební vystoupení pro Domov seniorů Bílá Opava. Akce proběhne v pondělí 23. 4. 2018.

Přednáška sestry Angeliky Pintířové - Padá mi to z nebe

Může řeholní sestra stihnout moderovat v rádiu, pracovat v pasťáku i ošetřovat prezidenta? Karmelitánské knihkupectví Opava pořádá se sestrou Angelikou Pintířovou besedu nazvanou Padá mi to z nebe. Půjde o vyprávění i odpovědi na otázky z publika. Bude možné se dozvědět, jak s odvahou odpovídat na Boží výzvy, jak svědčit v moderním světě o víře. Stejná přednáška se uskuteční hned dva dny za sebou. První proběhne v neděli 15. 4. od 17:00 ve farním sále v Kravařích, druhá bude v pondělí 16. 4... Celá aktualita »

Koncert studentů konzervatoře pro seniory

Studenti konzervatoře připravují vystoupení pro seniory. Koncert se bude konat ve středu 14. března 2018 v Domově seniora ve Slavkově.

Studentský ples

Církevní konzervatoř Opava Vás srdečně zve na STUDENTSKÝ PLES, který se uskuteční v sobotu 10. února 2018 od 19 hodin v prostorách konzervatoře, ul. Beethovenova 1, Opava. K tanci a poslechu hraje cimbálová muzika Konopjan.

Den otevřených dveří 2017/2018

- Máte zájem o studium na Církevní konzervatoři Opava a chcete získat víc informaci ohledně vzdělávání? - Rádi byste se podívali na vystoupení našich studentů? - Chcete zažit detektivní dobrodružství a zahrát si questingovou hru na naši škole? Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří ve čtvrtek 8. 2. 2018. 10.00 a 16.00 hodin – vystoupení žáků s prohlídkou areálu školy. Konzultace s pedagogy hlavních oborů od 10.00 do 16.00 hodin.

Přednáška prof. Miloše Schnierera na téma: Leoš Janáček - život a tvorba

Vážení studenti a zájemci z řad veřejnosti, ve čtvrtek 25. ledna 2018 se v době od 10.45 – 12.15 a 12. 45 – 14.15 koná přednáška prof. Miloše Schnierera na téma Leoš Janáček – život a tvorba. Přednáška se uskuteční v aule školy a je přístupná i veřejnosti. Srdečně zveme

KONCERT STUDENTŮ KONZERVATOŘE

Církevní konzervatoř Opava Vás zve na již III. abonentní koncert. Tentokrát se představí studenti konzervatoře v aule školy v úterý 23. ledna 2018 od 18 hodin.

Interpretační kurzy 13. 1. 2018

Církevní konzervatoř Opava pořádá interpretační kurz hry na zobcovou a příčnou flétnu, trumpetu, trombon a lesní roh. Interpretační kurzy jsou určeny pro učitele základních uměleckých škol, jejich žáky a všem příznivcům hry na tyto nástroje. On-line registrace do 5. 1. 2018.

Více informací + registrace

Adventní koncerty 2017

Církevní konzervatoř Opava v roce 2017 připravila 14. ročník adventních koncertů. V podání sólistů, sboru a komorního orchestru Církevní konzervatoře Opava zazní díla duchovní hudby adventního období. Stěžejním dílem bude Žalm 42 "Wie der Hirsch schreit nach frischem Wasser" ("Jako laň dychtí po bystré vodě") od Felixe Mendelssohna-Bartholdyho pro soprán, sbor a orchestr pod vedením ředitele školy Petra Rajnohy. Posluchači se mohou rovněž těšit na Mozartovou Symfonii č. 26 Es dur, KV 184 a dalš... Celá aktualita »

Pozvánka na VI. ročník klavírního festivalu „Magický klavír v proměnách času“

Pomalu, ale jistě, se opět blíží doba opavského podzimního kouzlení na černobílých klávesách, a proto bychom touto cestou chtěli pozvat všechny naše stávající účastníky i nové zájemce na již šestý ročník nesoutěžního klavírního festivalu, který organizuje klavírní oddělení ZUŠ Václava Kálika v Opavě ve spolupráci se SRPUŠ a pod záštitou Magistrátu města Opavy. Letošní festival se uskuteční ve čtvrtek 30. listopadu 2017 tentokrát v atraktivních prostorách Církevní konzervatoře v Opavě, kde... Celá aktualita »

Charitativní akce studentů konzervatoře pro opavské seniory

Studenti konzervatoře spolu s Domovem mládeže připravují následující akce pro domovy seniorů: 29. 11. 2017, Domov seniorů sv. Zdislavy - předvánoční vystoupení studentů 1. a 2. ročníku. 3. 12. 2017, Domov seniorů sv. Zdislavy - vystoupení studentů na adventní akci setkání rodin. 6. 12. 2017, Domov seniorů Bílá Opava - předvánoční vystoupení studentů 1. a 2. ročníku, předání pozorností vyrobených na DM.

© 2003-2018 Církevní konzervatoř Opava