Aktuality

Absolventské koncerty 2015

Letošní veřejné absolventské koncerty v CKO: 8. 4. 2015, 17 hodin, Aula CKO - Absolventský koncert Marie Čížkové - zpěv, 16. 4. 2015, 18 hodin, Knihovna P. Bezruče - Absolventský koncert Lenky Malounkové - hra na varhany, 20. 4. 2015, 17 hodin, Konkatedrála Panny Marie - Absolventský koncert Zdeňky Dulajové - řízení sboru a Václava Stoklasy - hra na varhany.

Koncert studentů klavírního a kompozičního oddělení

Ve středu 15. dubna 2015 v 18:00 hodin pořádala CKO v Aule školy na Beethovenově ul. č. 1 v Opavě koncert studentů klavírního a kompozičního oddělení. V programu zazněla především díla romantických a moderních autorů.

8. ročník festivalu Máme rádi baroko

Úterý 31. března 2015, Církevní konzervatoř Opava. Nesoutěžní koncertní přehlídka se uskutečnila v den 330. výročí narození Johanna Sebastiana Bacha (podle dnes platného kalendáře). Je určena žákům a pedagogům základních a středních uměleckých škol, kteří s oblibou hrají či zpívají skladby barokních mistrů. V prostorách školy jsou k dispozici klavíry, cembala i varhany. Jednotlivá vystoupení sólistů či souborů ZUŠ by neměla přesáhnout 5 minut, studentů konzervatoří a pedagogů pak 8 minut. Podle... Celá aktualita »

Koncert studentů dechového a strunného oddělení

Ve středu 25. 3. 2015 v 18 hodin se na půdě Auly CKO na Beethovenově ul. 1 v Opavě odehrál Koncert studentů dechového a strunného oddělení CKO.

Koncert pro Matici slezskou

V pondělí 23. března 2015 v 16 hodin studenti a pedagogové Církevní konzervatoře Opava účinkovali na koncertě pro Matici slezskou v Aule konzervatoře na Beethovenově ulici číslo 1 v Opavě.

Kurzy gregoriánského chorálu s Davidem Ebenem

CKO pořádala Kurzy gregoriánského chorálu s Davidem Ebenem. Uskutečnil se ve dnech 19. a 20. března (čtvrtek - pátek) v Aule konzervatoře na Beethovenově ul. 1 a v Konkatedrále Panny Marie v Opavě. Program: teoretické přednášky, praktická výuka, zpěv Kompletáře. Podrobnější program naleznete v příloze. Celá aktualita »

Varhanní koncert studentů

Varhanní koncert studentů CKO proběhl v úterý 17. 3. 2015 od 17.30 hodin v Sále Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Zazněly skladby barokních, romantických i moderních autorů.

Pěvecký koncert studentů pátého ročníku

Ve středu 11. března 2015 v 18 hodin proběhl v Aule konzervatoře na Beethovenově ulici 1 v Opavě Pěvecký koncert studentů pátého ročníku.

11. REPREZENTAČNÍ PLES

Církevní konzervatoř Opava pořádala Jedenáctý REPREZENTAČNÍ PLES v sobotu 24. ledna 2015 od 19 hodin v prostorách konzervatoře, ul. Beethovenova 1, Opava.

Adventní koncerty 2014

Církevní konzervatoř Opava pořádala i v roce 2014 v pořadí již 11. ročník cyklu adventních koncertů, které každoročně na sklonku roku realizuje ve městech Moravskoslezského kraje i v zahraničí. V letošním roce studenti a pedagogové konzervatoře se svými hosty - barokním souborem Czech Ensemble Baroque a dirigentem Romanem Válkem reprezentovali Opavu ve městech Ostrava, Bolatice a s adventním repertoárem zajeli účinkující také do předvánoční Vídně na pozvání velmistra Německého řádu. Závěrečný ko... Celá aktualita »

Vystoupení na vernisáži výstavy Slezského zemského muzea

Studenti a pedagogové konzervatoře vystoupili v úterý 11. 11. 2014 na vernisáži výstavy "Země a její pán" ve výstavní budově Slezského zemského muzea v Opavě. Více na: www.szm.cz

Mezinárodní varhanní soutěž Petra Ebena 2014

Statutární město Opava ve spolupráci s Církevní konzervatoří Opava vyhlásili 18. ročník Mezinárodní varhanní soutěže Petra Ebena, Opava 2014. Vítězem se stal a také Cenu Nadace ČHF za nejlepší interpretaci skladby P. Ebena získal Tomáš Mihalik ze Slovenska. Druhou cenu obdržel Tomasz Soczek z Polska, třetí cenu Mona Rozdestvenskyte z Litvy. Vítězem soutěže v improvizaci se stal Simon Schumacher z Německa. Interpretační soutěž mladých varhaníků, která probíhala od 27. 10. do 1. 11. 2014,... Celá aktualita »

Skladatelé ve Slezsku - koncert k Roku české hudby

Již tradičně se roky končící čtyřkou, ve kterých si připomínáme výročí velkých českých skladatelů, označují v české kulturní oblasti tzv. Rokem české hudby. Do oslav Roku české hudby 2014 se v letošním roce zapojilo i muzikologické pracoviště Slezského zemského muzea a to projektem s názvem „Hudební skladatelé působící v českém Slezsku ve sbírkách Slezského zemského muzea“. Základním jádrem projektu je oživení skladeb zapomenutých skladatelů, kteří působili v českém Slezsku a zanechali tu trva... Celá aktualita »

Procházka staletími - Koncert CKO v rámci Bezručovy Opavy 2014

V rámci programu Bezručovy Opavy 2014 vystoupili studenti i pedagogové Církevní konzervatoře Opava s koncertem pod názvem "Procházka staletími". Koncert se konal ve čtvrtek 25. září 2014 v 17 hodin v aule školy. Zazněla sborová, komorní i sólová tvorba, instrumentální i pěvecká.

Koncertní zájezd pedagogů

Ve dnech 19. - 21. 9. 2014 absolvovali pedagogové Církevní konzervatoře Opava koncertní zájezd do Rakouska. V řádovém kostele sv. Michala ve městě Gumpoldskirchen provedli na koncertě a mši svaté díla duchovní hudby od období baroka až po romantizmus.

© 2003-2018 Církevní konzervatoř Opava