Aktuality

Koncert a přednáška americké varhanice Joan DeVee Dixon

V rámci festivalu Americké jaro 2013 v Opavě na půdě Církevní konzervatoře Opava koncertovala ve čtvrtek 30. května ve 14 hodin americká varhanice Joan DeVee Dixon. Program jejího koncertu tvořila stará i novější anglická a americká hudba. Celá aktualita »

Klavírní koncert ZUŠ opavského regionu

V pondělí 13. května v 16.30 se v aule CKO na Beethovenově ulici č. 1 konal Klavírní koncert talentovaných žáků ZUŠ opavského regionu.

Absolventské koncerty 2013

Veřejný absolventský koncert Aleny Juřenové a Moniky Pospíšilové - zpěv, 9. 5. 2013, 18 hodin, Aula CKO. Celá aktualita »

Koncert studentů klavírního oddělení

Ve čtvrtek 2. května 2013 v 18:00 hodin pořádala CKO v Aule školy na Beethovenově ul. č. 1 v Opavě koncert studentů klavírního oddělení. V programu zazněla díla F. Chopina, S. Rachmaninova, S. Prokofjeva, A. Skrjabina a dalších autorů. Celá aktualita »

Koncert studentů řízení sboru

V pondělí 29. dubna 2013 v 18 hodin proběhl v Aule konzervatoře na Beethovenově ulici 1 v Opavě Koncert studentů řízení sboru CKO. V podání pěveckých sborů školy a pod vedením pedagogů a studentů oddělení řízení sboru zazněla díla barokní, romantické a moderní sborové literatury. Celá aktualita »

Varhanní koncerty studentů v Opavě

Druhý letošní varhanní koncert studentů proběhl ve čtvrtek 25. 4. 2013 v 17 hodin v Sále Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Zazněla díla staré hudby i romantických a moderních autorů. První z letošních varhanních koncertů studentů Církevní konzervatoře Opava proběhl 21. 3. 2013 v 17 hodin rovněž v KPB. Celá aktualita »

Koncert studentů pěveckého oddělení

Ve středu 17. dubna 2013 v 18 hodin proběhl v Aule konzervatoře na Beethovenově ulici 1 v Opavě Koncert studentů pěveckého oddělení. Celá aktualita »

Benefice pro Ugandu

V pondělí 15. dubna 2013 v 17.00 hodin se v Aule CKO na Beethovenově ulici v Opavě uskutečnila prezentace o misiích v africké Ugandě a "Benefiční koncert pro Ugandu". V programu koncertu vystoupili studenti a pedagogové opavské konzervatoře. Celá aktualita »

Koncert studentů dechového a strunného oddělení

V úterý 9. 4. 2013 v 18 hodin proběhl v Aule CKO na Beethovenově ul. 1 v Opavě Koncert studentů dechového a strunného oddělení CKO. Celá aktualita »

3. ročník Přehlídky varhaníků konzervatoří ČR

Ve středu 27. března 2013 se studenti hry na varhany v CKO Anežka Lukšová a Václav Stoklasa zúčastnili 3. ročníku Přehlídky varhaníků konzervatoří ČR v Pardubicích. I tento ročník zaznamenával Český rozhlas Vltava. První ročník Přehlídky se konal v roce 2011 v KPB v Opavě, druhý ročník ve chrámu sv. Mořice v Olomouci.

F. A. Rössler-Rosetti: Der Sterbende Jesus

Ve středu 27. března 2013 ve 20 hodin vysílal Český rozhlas 3 Vltava v přímém přenosu bruntálské uvedení oratoria Der Sterbende Jesus Františka Antonína Rösslera - Rosettiho (1746/1750-1792) v podání studentů a pedagogů Církevní konzervatoře Opava a souboru Capella Regia Praha pod vedením Roberta Huga. Novodobou českou premiéru díla v kostele sv. Václava v Opavě uvedla konzervatoř 23. října 2012. Partitura skladby (dobový opis) byla nalezena a identifikována muzikoložkou a pedagožkou konzerva... Celá aktualita »

DODATEK K DIPLOMU EUROPASS

EuropassCírkevní konzervatoř bezplatně poskytuje svým absolventům evropský dodatek diplomu, tzv. EUROPASS na vyžádání v češtině i v angličtině. Cílem je usnadnit absolventům pokračování ve studiu na školách v zahraničí a najít práci odpovídající jejich kvalifikaci a zkušenostem.

Koncert pro Matici slezskou

V úterý 19. 3. 2013 v 16 hodin účinkovali studenti a pedagogové Církevní konzervatoře Opava na koncertě pro Matici slezskou v Aule konzervatoře na Beethovenově ulici číslo 1 v Opavě. Celá aktualita »

Máme rádi baroko 2013

V průběhu 5. března 2013 od 9.00 až do pozdních odpoledních hodin se na půdě Církevní konzervatoře Opava ve spolupráci se ZUŠ Háj ve Slezsku odehrál šestý ročník přehlídky "Máme rádo baroko". Zúčastnili se jí mladí hudebníci a jejich pedagogové z mnoha hudebních škol České republiky. Přihlásit na další ročník se můžete e-mailem (zus.haj@volny.cz) do 31. 1. 2014, přesný termín bude zveřejněn. V dopise nebo příloze uveďte jméno žáka či členů souboru, jeho datum narození či průměrný věk, nástroj... Celá aktualita »

Reprezentační ples školy 2013

Církevní konzervatoř Opava pořádala devátý REPREZENTAČNÍ PLES v sobotu 26. ledna 2013 od 19 hodin v prostorách konzervatoře, ul. Beethovenova 1, Opava. Více v přiložené pozvánce.

© 2003-2018 Církevní konzervatoř Opava