MgA. Kremena Pešakova

pesakova[zavináč]konzervator.cz

vedoucí oddělení řízení sboru

MgA. Kremena Pešakova se narodila ve Veliko Tarnovo (Bulharsko). Vystudovala obor klavír na konzervatoří v Russe (Bulharsko) a obor dirigování sboru na AMU v Sofii. Po absolutoriu pracovala jako odborný asistent dirigování na Pedagogické fakultě Univerzity Veliko Tarnovo a regenschori chrámu sv. Paraskevy v Plevenu.

Od roku 1990 působí jako sbormistryně Slezského divadla v Opavě, kde nastudovala řadu operních a koncertních titulů.

Od roku 1999 do konce roku 2006 vyučovala předmět řízení sboru na Církevní střední varhanické škole v Opavě (později Církevní konzervatoř). Tamtéž řídila smíšený pěvecký sbor Laudate Dominum. S timto sborem absolvovala řadu koncertů po celé České republice (Praha, Český Krumlov, Olomouc, Ostrava, Litomyšl) a v Polsku. Významného úspěchu dosáhlo těleso pod jejím vedením v soutěží pěveckých sboru pořádané v rámci XII. Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby s cenou Petra Ebena v Praze. Zde se studenty umístili mezi osmi nejlepšími účastníky z celkového počtu 65 sborů z celého světa a byli zařazeni do Zlatého pásma.

V ramci sebevzdělávání absolvovala kursy gregoriánského chorálu v Niederalteich (Německo), několikrát Letní školu barokní hudby v Rajnochovicích, také studovala dirigování orchestru na JKGO pod vedením prof. Václava Návrata a zároveň zpívala v Moravském komorním sboru pod vedením prof. Lubomíra Mátla. Na JKGO vyučovala v letech 2006 – 2012 předmět Intonace, rytmus a sluchová analýza.

Od září roku 2012 vyučuje na CKO v Opavě řízení sboru, intonaci, hru partitur a sborový zpěv.

© 2003-2018 Církevní konzervatoř Opava