Kurzy chrámové hudby

Kurz pro varhaníky, zpěváky, vedoucí schol i sbormistry.

V roce 2007 byl zahájen první tříletý kurz pro chrámové hudebníky, který pořádá opavská Církevní konzervatoř společně s Ostravsko-opavským biskupstvím. Účastnili se jej varhaníci, zpěváci, vedoucí schol a sbormistři nejen z Ostravsko-opavské diecéze, ale i z diecézí celé České republiky.

Náplní kurzů byla jednak kolektivní teoretická část, tzn. výuka liturgie, dějin liturgické hudby, základů hudební teorie, zákl. latinského jazyka, jednak praktická individuální část, v níž absolvovali kursisté hodinu sborového zpěvu, sólového zpěvu, varhanní hry a hodinu varhanní improvizace.

Kurzy se konaly zhruba desetkrát za školní rok, vždy v sobotu. V červnu 2010 byl tento kurz ukončen závěrečnou zkouškou z hlavního oboru, liturgické praxe a gregoriánského chorálu, poté byl slavnostně ukončen předáním certifikátů a krátkým koncertem lektorů.

Přejeme Vám krásné prázdniny

Přejeme Vám krásné prázdniny

Prázdninová provozní doba sekretariátu školy Po - Pá 8:00 - 14:00 hodin. Tel: 731 625 797 nebo e-mail: steuerova@konzervator.cz. Osobně pouze po předchozí domluvě.