Mezinárodní varhaní soutěž Petra Ebena

Petr Eben International Organ Competition

MVSPE
MVSPE

Církevní konzervatoř Německého řádu ve spolupráci se Statutárním městem Opava a Nadací Český hudební fond spolupořádá Mezinárodní varhanní soutěž Petra Ebena (dříve Soutěž mladých varhaníků). Soutěž probíhá v Opavě ve dvouletých intervalech již od roku 1978 vždy v druhé polovině října. Soutěže se účastní mladí varhaníci ze ZUŠ, konzervatoří i vysokých škol. Od roku 2000 má soutěž mezinárodní renomé a do Opavy tak přijíždí mladí hudebníci z mnoha evropských zemí a své umělecké výkony prezentují na třech dispozičně odlišných nástrojích v sále Knihovny Petra Bezruče, v kostele Sv. Ducha a konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie. Výkony vždy posuzuje mezinárodní porota sestavená z vynikajících pedagogů, umělců a muzikologů.

Církevní konzervatoř Německého řádu poskytuje mimo účasti na organizačním zajištění přípravy a průběhu soutěže také prostory školy pro cvičné hodiny soutěžících a prostory Domova mládeže k ubytování účastníků soutěže. Studenti školy jsou také v rámci praxe zapojeni do činností recepce soutěže, uvádění soutěžních vystoupení a pomocných registrátorů při hře na varhany.

Podrobné informace o organizaci soutěže, soutěžní podmínky, jména porotců i důležité kontakty najdete na internetové adrese www.ebencompetition.cz


Mezinárodní varhanní soutěž Petra Ebena - Opava 2022
Mezinárodní varhanní soutěž Petra Ebena - Opava 2022

Opava - město plné varhaníků. 23. 10. - 29. 10. 2022www.ebencompetition.cz

Přejeme Vám krásné prázdniny

Přejeme Vám krásné prázdniny

Prázdninová provozní doba sekretariátu školy Po - Pá 8:00 - 14:00 hodin. Tel: 731 625 797 nebo e-mail: steuerova@konzervator.cz. Osobně pouze po předchozí domluvě.