Umělecké akce a projekty

Významnou součástí činnosti konzervatoře je kromě koncertů řada dalších uměleckých akcí: kurzů, seminářů, přehlídek, hudebních i hudebně-dramatických projektů...

UMĚLECKÉ PROJEKTY hudební i hudebně-dramatické

Zapojením opavské konzervatoře do programů podporovaných granty vzniklo mnoho úspěšných realizací. Vznikly UMĚLECKÉ PROJEKTY hudební i hudebně-dramatické. 

Společenské chování v proměnách času

Školní muzikál určený pro 2. stupeň ZŠ. Realizace 2019/2020 - natočeno ve Slezském divadle Opava.

Představení vtipnou a jímavou formou seznamuje diváky s vývojem chování a řeči v proměnách doby. Jedná se o autorský projekt vytvořený „na míru“ požadavkům ZŠ. Texty jsou proloženy autorskou hudbou v doprovodu komorního orchestru konzervatoře složeného ze studentů a pedagogů konzervatoře. 

více informací o projektu...


Il Trionfo della Croce

Oratorium Il Trionfo della Croce A. Predieriho provedené ve spolupráci se souborem barokní hudby Hoffmusici Ondřeje Macka v říjnu 2008 v kostele sv. Václava v Opavě.

Video z uvedení oratoria Il Trionfo della Croce - provedení s barokním ansámblem Hoffmusici v aule školy v rámci oslav 10. výročí školy a 100. výročí vysvěcení kaple Povýšení sv. Kříže

Stabat Mater

Stabat Mater G. B. Pergolesiho provedené v březnu 2010 v Opavě v kostele sv. Václava a dále v květnu 2010 v Arcibiskupském paláci v Olomouci, v září 2010 v Rakouském Gumpoldskirchen a v dubnu 2011 v Pasově.

Via Crucis

scénické provedení Via Crucis u příležitosti 200. výroční narození autora Franze Liszta v podání studentů a pedagogů Církevní konzervatoře Opava v Konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie v Opavě, 18. 4. 2011


Der Sterbende Jesus

Oratorium Der Sterbende Jesus F. A. Rösslera nastudované ve spolupráci se souborem Capella Regia Praha Roberta Huga provedené v říjnu 2012 v kostele sv. Václava v Opavě a v březnu 2013 ve farním kostele v Bruntále a také v červnu 2014 (ve spolupráci s Václavem Luksem) v kostele sv. Vojtěcha v Opavě.

ukázka z oratoria Der Sterbende Jesus

celé video - oratorium Der Sterbende Jesus v provedení studentů a pedagogů Církevní konzervatoře Opava za doprovodu Collegium 1704, diriguje V. Luks, kostel sv. Vojtěcha v Opavě, 26. 6. 2014


Bastien a Bastienka

Opera Bastien a Bastienka W. A. Mozarta provedená v červnu 2015 v Loutkovém divadle v Opavě.

Dixit Dominus

Dixit Dominus A. Vivaldiho (ve spolupráci s Českým barokním ansámblem Romana Válka) uvedeno na Adventním koncertě v prosinci 2015 v řádové kapli sv. Alžběty ve Vídni.

Pošťácká pohádka

Operní pohádka J. Felda ml. pod názvem Pošťácká pohádka uvedená v březnu, červnu a září 2018 ve Slezském divadle Opava.

Z ARCHIVU...dříve pořádané kurzy a přehlídky

Kurzy gregoriánského chorálu

Kurzy chrámové hudby

Přehlídka mladých varhaníků