I. Abonentní koncert

pěvecký recitál Natalia Skrycka

I. Abonentní koncert - pěvecký recitál Skrycka
I. Abonentní koncert - pěvecký recitál Skrycka


Natalia Skrycka (mezzosoprán)

se narodila v roce 1990 v Myslovicích (Polsko). Je absolventkou Hudební akademie K. Szymanowského v Katovicích. V letech 2015–2018 byla součástí Mezinárodního operní studia v Statní opeře v Berlíně. Byla též stipendistkou Liz Mohn Musik Kultur Stiftung.

V současnosti je již sólistkou Národní opery v Berlíně, kde ztvárňuje role jako například Hänsel v opeře Hänsel und Gretel E. Humperdincka, Magdalena v opeře Mistři pěvci norimberští R. Wagnera, Wellgunde v opeře Rýnské zlato R. Wagnera, 2. dámu v Kouzelné flétně W. A. Mozarta, Floru v Traviatě G. Verdiho, Dryade v Ariadně na Naxu R. Strausse a mnoho jiných. Debutovala též jako Cherubín ve Figarově svatbě v Bregenz v Rakousku. Vystoupila též v Bavorské Státní opeře, ve Státní opeře v Hamburku, aj. Spolupracovala s dirigenty jako např. Daniel Barenboim, Zubin Metha, Massimo Zanetti, Kent Nagano, Alexander Soddy, Christopher Moulds, Thomas Guggeis, Simone Young, Max Renne, Domingo Hindoyan, Julien Salemkour, Sebastian Weigle, Jürgen Flimm, Klaus Guth, Hans Neuenfels, Achim Freyer, Dymitri Tcherniakov, aj.

Je laureátkou celé řady mezinárodních pěvecký soutěží mimo jiné např. finalistkou soutěže Neue Stimmen v Güterloh, ocenění získala též na Mezinárodní pěvecké soutěží Ada Sarii v Polsku, I. Cenu získala též na soutěži Leoše Janáčka v České republice.

Absolvovala masterclass u takových odobností, jako je např. Francesco Araiza, Deborah Polaski, Stefania Toczyska, Anna Tomowa – Sintow, Abbie Furmansky, Patricia McCaffrey, Boris Anifantakis, aj.

Pedagogicky působí na Hudební akademii v Katovicích.