Klarinetisté

Krásný nový společný projekt klarinetistů je na světě!

Projekt klarinetisté
Projekt klarinetisté

Dvě naše studentky 1. ročníku, Rozálie Chmelová a Lenka Novotná z klarinetové třídy Mgr. Pavlina Panayotova se spolu s dalšími klarinetisty ze souboru Clarinet ensemble KLARIART ZUŠ Krnov domluvili, setkávali, poctivě nacvičovali a nakonec také nahráli jedno z nejkrásnějších instrumentálních děl E. L. Webera pod názvem "John 19:41." 

Co k tomuto projektu říká sám pedagog a organizátor akce Mgr. Pavlin Panayotov?

„Tentokrát šlo o spolupráci mezi hráči souboru Klariart a studenty z Církevní konzervatoře Německého řadu v Opavě. Všichni jsme si chtěli zahrát něco společně, vyzkoušet něco nového, udělat společný projekt. Nemohli jsme jen tak sedět a čekat na příchod příznivější doby. Vybral jsem ty nejzkušenější hráče souboru, nádhernou skladbu Andrewa LLoyda Webbera, kterou pro nás na míru zaranžoval MUDr. Tomáš Edelsberger, pozval jsem mé studenty z opavské konzervatoře a pustili jsme se do toho. Nahrávání proběhlo v kostele sv. Martina v Krnově, za což velmi děkujeme p. Mgr. Doleželovi, děkanovi Římskokatolické farnosti v Krnově, který nám zapůjčil bezplatně tento prostor. Z kostela jsme po nahrávání vycházeli plni skvělé nálady z úspěšně provedené akce."

PS: Mimochodem tento krásný kostel byl před 740 lety, tedy v roce 1281, vysvěcen německými rytíři.

A jak se tento umělecký počin mladým umělcům pod vedením svého pedagoga vydařil, se můžete přesvědčit na vlastní uši i oči v přiloženém videu.