KONCERT FLÉTEN

Inaugurace nových nástrojů - zobcových a historických příčných fléten

Církevní konzervatoř Německého řádu v Opavě obohatila v posledních měsících svou "sbírku" hudebních nástrojů zakoupením nových zobcových a historických příčných fléten. Díky těmto unikátním nástrojům se mohou studenti dechového oddělení ve výuce seznamovat s odlišnostmi zvuku a v neposlední řadě se samotnou hrou na tyto dobové nástroje.

Také veřejnosti bychom rádi nabídli možnost "vychutnat si" krásu zvuku těchto unikátních nástrojů v podání našich studentů a pedagogů. Pro všechny zájemce proto pořádáme mimořádný Inaugurační koncert ve středu 1. 6. 2022 v 18.30 h. v koncertní aule konzervatoře.

Výuku na tyto historické barokní zobcové a příčné flétny v opavské konzervatoři vede BcA. Anežka Levová, která získala vysokoškolské vzdělání v oboru poučené interpretace na historické flétny. V rámci svého studia absolvovala také studijní stáž na Královské konzervatoři v nizozemském Den Haagu. Anežka Levová je aktivní koncertní hráčkou a lektorkou mnoha kurzů. V Církevní konzervatoři Německého řádu v Opavě působí jako pedagog.

V programu koncertu se představí studenti a pedagogové flétnového oddělení v doprovodu cembala či klavíru.

Koncert fléten
Koncert fléten

2. kolo PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ

pro zájemce o studium ve školním roce 2024/2025